Nakon četiri odigrana kola prvenstva Hrvatske (Osijek, Split, Slavonski i Požega), jučer je u Rijeci održano završno 5. kolo boćarske sezone 2018. godine pojedinačno u boćanju za osobe s invaliditetom. Zbrajanjem rezultata svih pet odigranih kola, Klub 'Istrijana' osvojio zlato i dva srebra.

Zlato u kategoriji BC4, ujedno i 19 titulu prvaka Hrvatske (7 puta pojedinačno, 5 puta u paru i 7 puta KUP Hrvatske), osvojio je najtrofejniji hrvatski boćar Davor Komar iz Pule.

Viceprvakinja - srebro u istoj BC4 kategoriji, osvojila je Puležanka Melisa Osmanović, inače najtrofejnija hrvatska boćarica. Srebro u kategoriji BC3 osvojio je boćar 'Istrijane' Draško Bartolić također iz Pule.

Na prvenstvu je ove sezone sudjelovalo još dvoje članova Kluba, koji su svojim izvrsnim rezultatima zauzeli/osvojili 5 (Zoran Peruško iz Peruški/Marčana u BC1 kategoriiji) i 8 mjesto (Samanta Lukšić iz Jurani/Pićna u kategorjiji BC3).