U danima svetoga Vlaha zaštitnika grada Dubrovnika pazinski košarkaši kadeti osvojili su važne bodove u gostima i sada imaju omjer pobjeda i poraza 3-2. Na početku su poveli 5-0, ali su dozvolili domaćinima da se vrate i u šestoj minuti imaju najveće vodstvo na utakmici od 16-12.

Do kraja prve četvrtine vraćaju stvari na svoje mjesto i vode sa 23-18. Najbolje razdoblje utakmice je druga četvrtine kada se igra pametno i maksimalno koristi dominacija pod koševima Gvida Guština i Sandra Kajtazovića (ukupno postigli 57 koševa) i na poluvremenu se vodi sa 21 razlike.

Najveće vodstvo na utakmici bilo je u 33 minuti od 33 razlike (49-82), ali do kraja utakmice igra svih 12 igrača koji daju svoj doprinos u vrijednoj pobjedi. U svim elementima košarkaške igre nadigrali su domaćine, a u igri se osjetio povratak oporavljenog playmakera Luke Zajca.

U predigri su predkadeti Poreča pojačani s pazinskim igračima pobijedili domaćine sa 73-54. Sljedeću utakmicu pazinski košarkaši igraju u nedjelju u svojoj dvorani protiv Splita u 16 sati, dok su seniori u drugoj ligi domaćini Krku u petak u 20,30 sati.

KK Dubrovnik - KK Pazin 67:89 (18:23, 11:27, 18:23, 20:16)

Dubrovnik, Dvorana Gospino polje, Gledatelja 100, Suci: Hordov (Zadar) i Bajramović (Dubrovnik)

KK Dubrovnik : Ferri, Stasjuk 3 (2 sk, 2 as) Petrović 29 (5 sk, 2 as), Kalafatović, Džanković (1 sk) Koprivica 12 (5 sk, 3 as) Tolj 9 (6 sk, 2 as) Šiško 2 (2 sk) Vuletić 2 (1 sk, 1 as), Vujičić (2 sk, 1 as) Ajduković 8 (5 sk), Radulović 2 (1 sk)

KK Pazin: Ančić (1 sk, 1 as) Baća, Zajc 10 (6 sk, 3 as) Gustovarac 8 (4 sk, 5 as), Guštin 33 (16 sk, 4 as), Erik 2 (2 as) Kajtazović 24 (4 sk, 2 as) Fabris 5 (3 sk, 4 as) Berton (1 sk) , Luka Krulčić (1 sk) , Marko Krulčić 7 (1 sk)