Važnu pobjedu upisali su košarkaši Stoje u utakmici 14. kola A2 Lige Zapad u Karlovcu protiv ekipe Šanca, te zadržali drugo mjesto na ljestvici.

Ekipa trenera Korošeca ponovno je krenula na put oslabljena bez četvorice standardnih seniora (Čakarić, Mohorović, Ante i Petar Grašo), međutim, mlada ekipa predvođena kapetanom Ninom Daskom i fantastičnim Marinom Đugumom, koji je nemilice trpao domaći koš i bio nezaustavljiv za karlovačku obranu, odigrala je sjajnu utakmicu, te zasluženo osvojila dva nova boda.

Puljani su bolje otvorili susret, te poveli već u prvoj četvrtini (23:16), a dobili su i drugu pa su na poluvrijeme odnijeli +12 (57:45). U nastavku igrači Stoje serijom 6:1 otvaraju treću dionicu utakmice i povećavaju svoje vodstvo na 63:46, a kako je četvrtina odmicala, Šanac je topio njihovu prednost i u završnici treće četvrtine došao do -11 (72:61). Međutim, Puljani su četvrtinu okončali s pet uzastopnih poena i u posljednju prenijeli +16 (77:61). Osam minuta prije kraja susreta Karlovčani su se ponovo rezultatski malo primakli (80:68) i ponudili nadu svojim navijačima da bi susret mogli učiniti neizvjesnim, no, gosti su odmah uzvratili, uskoro otišli na +20 (89:69) i riješili pitanje pobjednika ovog susreta.

Ekipu Stoje predvodio je sjajni Marin Đugum sa 35 postignutih poena, povratnik nakon operacije Marin Jakšić ubacio je 20 poena, kao i kapetan Nino Dasko.

Kod domaćina najefikasniji bio je Vladić sa 26 postignutih koševa, dok je iskusni Češković ubacio 21 poen.

U slijedećem kolu u košarkaši Stoje ponovno gostuju, ovoga puta u Labinu protiv ekipe Rudara.

A2 Liga Zapad, 14. kolo: ŠANAC : STOJA  85:100

(16:23) (29:34) (16:20) (24:23)

Karlovac, 08.02.2020. godine, Dvorana M. Prezelja Mitile, Suci: Mirilović Ž., Mirčić M., Lukačić S.

KK ŠANAC Karlovac: Jakara, Stipić 7(1), Manjerović, Lovrinić, Mirković 1, Katić, Juroć, Penić 16, Vladić 26 (3), Ćosić 14(1), Češković 21(2). Trener: Gašparović M.

KK STOJA: Catela, Sabatti, Sošić 3, Dasko (cap.) 20 (6), Savin-Belas 11, Gustovarac 11 (1), Jakšić 20 (4), Buršić M., Buršić L., Đugum 35. Trener: Vladimir Korošec Pomoćni trener: Igor Bolković