U Istarskom derbiju odigranom u sklopu 4. kola A2 Lige Zapad košarkaši Stoje na svom parketu savladali su ekipu Rudara iz Labina sa konačnih + 35 koševa prednosti.

Početak susreta nije dao naslutiti ovakav krajnji rezultat, budući da su Labinjani bolje otvorili susret i sredinom prve četvrtine poveli 16:21, te natjerali trenera Korošeca da pozove prvu minutu odmora. Nakon time outa košarkaši Stoje su zaigrali puno agresivniju obranu, te brzom tranzicijom preokrenuli susret u svoju korist, a o čemu najbolje govori podatak da su Labinjani od tada do poluvremena postigli svega 9 koševa.

U nastavku Labinski košarkaši predvođeni Ivandićem pokušali su uhvatiti priključak, međutim, domaći košarkaši nisu im to dozvolili, te do kraja susreta još povećali razliku i zasluženo upisali još jednu pobjedu.

Domaćine su ponovno predvodili sjajni Marin Đugum sa 30 postignutih koševa, te mladi Filip Gustovarac sa 28 postignutih koševa. S druge strane, kod Rudara najistaknutiji bio je Ivandić sa 28 postignutih poena.

U slijedećem kolu ekipa Stoje igra ponovno na svojem parketu te dočekuje prošlogodišnje osvajače lige ekipu Kastva.

A2 Liga Zapad, 4. kolo: STOJA – RUDAR LABIN 103:68 (26:21, 21:09, 30:25, 26:13)

Pula, 03.11.2019. ŠSD Stoja. Gledatelja: 50. Suci: Golić, Baki, Milin