Sinoć (nedjelja) u 19: 00 sati je u dvorani Veli Jože, u sklopu 5. kola Paket 24 Premijer lige odigran istarski derbi između ekipa RK Poreč i MRK Umag.

Bio je to derbi samo u prvom poluvremenu, gdje 20. minuta igralo doslovno gol za gol do rezultata 6:6, tada rukometaši Dinka Đankovića odlaze na 2 gola prednosti, a do kraja poluvremena povećavaju prednost za 12:9 na semaforu nakon prvih 30 minuta igre.

Drugo poluvrijeme pogotkom Ivana Majića otvaraju rukometaši iz Umaga, ali onda odlično raspoloženi Filip Perić  zabija 4 gola za redom, na što se nadovezuju Sandro Zujić i Ivan Filipović, pa na zadovoljstvo domaće publike  Porečani u 40. minuti imaju +8(18:10), do kraja utakmice Đankovićevi rukometaši rutinski održavaju prednost i utakmicu sigurno privode kraju za konačnih 25:19.

U redovima RK Poreča najistaknutiji igrač je bio već gore spomenuti Filip Perić sa nevjerojatnih 13 golova u mreži gostiju iz Umaga, a valja spomenuti i Božu Subotića sa 9 obranjenih udaraca u ključnim trenucima igre. Svakako moramo naglasiti da je pred kraj utakmice na gol RK Poreča stao mladi Antonio Radojković, koji je " skinuo " sedmerac i jedan "zicer", te pobrao ovacije cijele dvorane.

U gostujućoj ekipi, Marin Sinčić i Filip Glavaš zabili su po 4, a Igor Vujić 3 gola.

5. kolo Paket 24 Premijer Lige RK Poreč – MRK Umag 25:19 (12:9)

RK Poreč: Muranović, Sakić, Mataija, Medved 2, Lugar, :Thoss 3, Čipraka, Perić 12+1, Petrov 1, Filipović 3, Rađaković, Radojković (1+1), Moslavac 2, Subotić (9), Zujić 1.

Isključenja: 6minuta ( Petrov 2, Filipović 2, Moslavac 2)

MRK Umag: Lučin (7+1), Buvinić, Krupić, Gavran, Horozović, Bošnjak 1, Ružić, Majić 2, Vukotić 2, Glavaš 1+3, Milinković, Maros 1, Matijević, Gorbunovs 2, Sinčić 4, Vujić 3.

Isključenja: 8 minuta, (Horozović 4, Bošnjak 2, Majić 2)