U subotu je prva ekipa RK Poreča gostovala u Umagu, gdje je odigrala utakmicu 7. kola Lige za prvaka i slavila rezultatom 24:30.

Od početka utakmice Đankovičevi rukometaši nametnuli su svoj ritam igre, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 12:16 u korist Porečana.

U nastavku utakmice Porečki rukometaši još malo pojačavaju ritam i susret sigurno privode kraju do konačnih 24:30.

Kod Porečana najprecizniji je bio Tim Thoss sa fantastičnih 10 pogodaka iz isto toliko šuteva.

7. kolo Lige za prvaka, dvorana Stella Maris Umag

MRK Umag - RK Poreč 24:30(12:16)

MRK Umag: Milas 1, Buvinić 2+1, Vukotić, Gavran, Maros, Horozović 1, Bošnjak 3, Ružić, Smiljčić 1, Severec 5, Milinković, Lekić, Matijević, Gorbunovs 3, Koler 2, Sinčić 3+2.

RK Poreč:Popović, Muranović, Sakić 3, Medved 3, Thoss 10, Štifanić, Pribetić 3, Perić 5, Ševo, Petrov , Filipović 2, Mišić, Rađaković 1+3, Karić, Čipraka.

Slijedeći susret RK Poreč igra protiv RK Nexe u Velom Jože 12.05.2019. u nedjelju s početkom u 17:00 sati.

Druga ekipa Poreča nadigrala labinski Rudan

Druga ekipa RK Poreča u subotu je na domaćem parketu Velog Jože odigrala utakmicu 21. kola 3. HRL zapad protiv ekipe RK Rudan Labin 2.

Mlada ekipa trenera Miroslava Mataije ušla je u susret kao da nema protivnika na suprotnoj strani, pa su već u prvom poluvremenu sakupili zavidnu prednost od 9 golova (20:11).

U drugom poluvremenu mladi Porečani zabili su gol više nego u prvom, a na kraju susreta semafor je pokazivao visokih 41:26 za porečku drugu ekipu.

U porečkoj drugoj ekipi najprecizniji su bili Toni Vinković sa 7 pogodaka, Filip Šuman sa samo jednim manje, ali veseli i to da su se svi igrači koji su bili u igri upisali u listu strijelaca.

21.kolo 3.HRL zapad, dvorana Veli Jože

RK Poreč 2 - RK Rudan Labin 2 41:26(20:11)

RK Poreč 2: Popović F. (5), Šuman 5+1, Radunović 4, Đini 4, Popović K. 2, Tomašević 3, Muranović 2, Lugar, Kovač-Vučičević 2+1, Šimičić 3, Golemović 2, Vinković 7, Radojković (10), Kranjec 1, Nikić 4.

RK Rudan Labin 2: Štingl, Franković 1, Zahtila 10, Bijelić, Hrvatin 3, Tomičić, Husejnagić 10, Murselović, Belčić 1, Mandić 1, Dželili.

Mlađi kadeti RK Poreča ostvarili polovičan uspjeh u Umagu

U subotu su u Umagu nakon dječaka i porečki mlađi kadeti odigrali dvije utakmice 14. kruga 1.HMKRL zapad, ali manje uspješno.

Prvu utakmicu igrali su protiv mlađih kadeta iz Karlovca, a prvo poluvrijeme se igralo praktički gol za gol, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 10:9 za Karlovčane.
U drugom poluvremenu nastavlja se igra gol za gol, ali kod rezultata 12:12 karlovački rukometaši uspijevaju napraviti seriju 4:0 i tu prednost održavaju do kraja utakmice za konačnih 21:17.

RK ŠR Karlovac - RK Poreč 21:17(10:9)

RK Poreč: Radunović, Cvek, Soldatić 1, Vukoja, Knapić 2, Brkić 11, Krivičić, Popović, Toromanović, Peloža, Boka 3, Korpar

U drugoj utakmici, ekipa Dubovac Gaze nije imala šanse protiv porečkih rukometaša, pa več na poluvremenu semafor pokazuje 11:4 u korist Poreča.
U drugom dijelu utakmicu Tomšičevi rukometaši su još i povečali prednost, te utakmicu sigurno priveli kraju do konačnih 25:6.

RK Poreč - RK Dubovac Gaza 25:6(11:4)

RK Poreč: Radunović, Cvek 3, Soldatić , Vukoja, Brkić 3, Krivičić 2, Popović 3, Toromanović 3, Peloža 4, Boka 3, Korpar 4.

Dječaci A RK Poreča upisali dvije pobjede - protiv Labina i Rovinja

Dječaci A trenera Vedrana Mataije u nedjelju su odigrali dva susreta u sklopu 14. kruga 1.HRLDA zapad u Umagu, a protivnici su im bili vršnjaci iz Labina Rovinja.

U prvoj utakmici protivnik im je bila ekipa RK Rudan Labin, protiv koje su porečki dječaci na poluvremenu vodili sa 6 golova prednosti (9:3), da bi na kraju utakmice, nakon što su svi iz ekipe dobili priliku za igru semafor pokazivao 19:10 za Poreč.

RK Poreč - RK Rudan Labin 19:10(9:3)

RK Poreč: Jagičić 3, Velenik T. 1, Velenik D., Dinić , Štifanić , Vernik D., Andrić 2, Labinac E., Babac 1, Vernik T., Labinac L. 1, Brkić 6, Dadić , Trbović 2, Žiković (3), Oroz 1, Jelić 2, Aleksić (6)

U drugoj utakmici protiv RK Rovinja, slična priča, kao u prvoj, na odmor se odlazi sa 13:8, a utakmica je završila rezultatom 24:18 za Poreč.

Rk Poreč - Rk Rovinj 24:18(13:8)

RK Poreč: Jagičić 1, Velenik T. , Velenik D., Dinić 2, Štifanić , Vernik D. 5, Andrić 1, Labinac E., Babac , Vernik T., Labinac L. , Brkić 8, Dadić , Trbović , Žiković (4), Oroz , Jelić 7, Aleksić (1).