Jučerašnji derbi između prvo i drugoplasirane ekipe na tablici Premijer lige, RK Poreča RK Dubrave bio je derbi samo do polovine prvog poluvremena.

Imala je Dubrava i vodstvo od dva gola u 7. minuti( 2:4), ali to je bilo sve što im je čvrsta obrana Đankovićevih rukometaša dozvolila u utakmici.
Nakon izjednačenja 4:4 Denis Karić postiže dva pogotka sa svog gola na prazan gol Dubrave i nakon tih 6:4 za Poreč, Dubrava se je samo još jednom približila na gol zaostatka (6:5).
Na poluvrijeme se je otišlo sa velikih 6 golova prednosti (16:10) za domaće rukometaše. Time su Porečani potvrdili epitet najbolje obrane Premijer lige sa daleko najmanje primljenih golova od svih ekipa, RK Dubrava inače nosi epitet najboljeg napada Premijer lige sa najviše postignutih golova, ali protiv obrane kakvu je Poreč igrao sinoć i raspoloženog( iako ozljeđenog ) vratara Denisa Karića nisu mogli ništa.

U drugom poluvremenu porečki rukometaši su samo održavali prednost iz prvog poluvremena i dozvolili rukometašima Dubrave da dođu samo na 4 gola zaostatka, a s tom razlikom je i završila utakmica 30:26.

Kod porečkih rukometaša Filip Perić zabio je 8 golova, dok su Vedran Mataija i Gianni Pribetić zabili po 5 golova, a odličan na golu bio je Denis Karić sa 9 obranjenih lopti i 3 postignuta gola.

1. 14. kolo Premijer lige

RK Poreč - RK Dubrava 30:26(16:10)

RK Poreč: Popović, Muranović, Sakić 2+1, Mataija 5, Medved, Thoss 3, Čipraka, Pribetić 5, Perić 5+3, Ševo (0+1), Petrov, Žagar, Filipović 1, Mišić, Rađaković 2, Karić (8+1), 3 gola.

RK Dubrava: Ivanković 4+1, Volar 1, Dumenčić 6+1, Vinković 2+2, Maričić 1, Samardžić 3, Medić 1, Topić, Godeč 1, Marković (2), Turčić 2, Grahovac M., Gragovac N. 1, Grahovac D. (3), Račić.

Isključenja:
RK Poreč
12 minuta (Rađaković 4, Sakić 2, Pribetić 2, Perić 2, Filipović 2)

RK Dubrava 6 minuta (Ivanković 2, Grahovac N. 2, Račić 2)

Sljedeći vikend RK Poreč ide u goste kod neugodnog RK Rudan Labin na jedan od istarskih derbija.