S teškog gostovanja iz Ruda rukometaši Dinka Đankovića vraćaju se sa dva jako bitna boda koja su dodana na konto tablice Premijer lige i sada RK Poreča zauzima 2. mjesto na tablici iza RK Dubrave.

Nakon zimske stanke prva službena utakmica uvijek je 'teška' za odigrati, a pogotovo kada se ide u goste kod uvijek neugodnog protivnika RK Rudar iz Ruda. Ušli su porečki rukometaši koncentrirano u utakmicu i od samog početka bili u vodstvu, te su tek dva puta dozvolili protivniku da dođe u egal (1:1 i 2:2), tako da se je na poluvrijeme otišlo rezultatom 10:13.

Cijelu utakmicu Rude su bile tu i puhale za vrat, tako su i odmah na početku sa dva vezana pogotka došli na 12:13, ali brzo Đankovičevi rukometaši opet odlaze na +3 i tu prednost od 2-3 gola drže do 54. minute kada RK Rudar smanjuje na 21:22 , te se do kraja igra utakmica gol za gol i Porečani zasluženo slave rezultatom 23:24.

U Porečkim redovima najefikasniji je bio kapetan Matija Rađaković sa 6 pogodaka, po 4 su zabili Tim Thoss i Vedran Mataija, dok su golmani Denis Karić i Marinko Ševo zajedno obranili 10 udaraca ( svaki po 5 ).

13. kolo Premijer lige RK Rudar - RK Poreč 23:24 (10:13)

RK Rudar: Skendrović K., Runtas, Skendrović F. 5, Štajnkler M. 1, Mustapić 2, Gaća 1, Trčak D. 6+4, Tojčić, Štajnkler T. 2, Otmačić (2), Buhiniček, Žitković (2+1), Fresl 2, Jurić, Trčak M., Vrpoljac

RK Poreč: Popović, Muranović, Sakić 2, Mataija 4, Medved, Thoss 4, Štifanić, Pribetić 3, Perić 2, Ševo (5), Petrov, Filipović 3, Mišić, Rađaković 3+3, Karić(4+1)

Sljedeću utakmicu RK Poreč igra u Velom Jože 09.02.2019. u 19 sati protiv prvoplasirane ekipe Premijer lige RK Dubrava, a utakmica će se prenositi uživo na Planet Sport TV-u.