NASLOVNICAISTRAGRADOVI I OPĆINECRNA KRONIKAHRVATSKAVAŠE VIJESTIGOSPODARSTVOKULTURASPORTSVIJETMAGAZINWEB KUHINJAZDRAV ŽIVOTTECHNOĐIR PO ISTRI

Objavljeno: 14.03.2017. | 15:45

Zadnja izmjena: 14.03.2017. | 16:15

Pošalji na:

Ovog vikenda porečki 'Horizontovci' jedrili su na jednoj od najvećih i najjačih regata za klasu Laser Radial i Laser 4.7. Riječ je o regati Europa Cup koja se broji za Europsku ligu te je ujedno i posljednja kriterijska regata sezone 2016.-2017. za Hrvatsku.

Nastupilo je ukupno 265 natjecatelja iz cijele Europe, a JK Horizont predstavljali su Mare Milić u klasi Laser 4.7 te Matej Rapić u klasi Laser Radial.

U konkurenciji od 134 natjecatelja u klasi Laser 4.7 Mare je zauzela odlično 3. mjesto u konkurenciji djevojaka, te ukupno 21. mjesto, a u poretku Hrvata bila je druga. Najbolji prolazak kroz cilj bio je u prvome plovu, kada je kroz cilj prošla kao treća. Koliko je konkurencija bila jaka svjedoči i činjenica da je Marin prosjek ulazaka u cilj 10. mjesto, no svejedno je to bilo dovoljno tek za ukupno 21. mjesto.

Mare je ovom regatom zaključila odličnu natjecateljsku sezonu u Hrvatskoj u kojoj se na svakoj regati vraćala u Poreč s peharima te je u odličnoj formi pred Europsko prvenstvo koje se za mjesec dana održava u španjolskome gradu Murcia.

Matej Rapić, koji je također do sada imao odličnu sezonu, nije imao dobar nastup u Sloveniji. U četiri plova zaradio je dvije diskvalifikacije zbog prekoračenja startne linije, te je u konkurenciji od 114. natjecatelja zauzeo ukupno 94. mjesto. Znamo da Matej može puno bolje od ovog rezultata. On je također član reprezentacije Hrvatske te ga u rujnu očekuje nastup na Europskom prvenstvu. (JK Horizont)