NASLOVNICAISTRAGRADOVI I OPĆINECRNA KRONIKAHRVATSKAVAŠE VIJESTIGOSPODARSTVOKULTURASPORTSVIJETMAGAZINWEB KUHINJAZDRAV ŽIVOTTECHNOĐIR PO ISTRI

Judaši Istarskog borca nastupili na međunarodnom turniru Kup Samobora

Objavljeno: 06.03.2017. | 19:59

Pošalji na:

Judo klub "Istarski borac" ove je subote sudjelovao na međunarodnom turniru Kup Samobora koji je okupio čak 556 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Italije Austrije, Francuske i Engleske.

U najmlađoj dobnoj skupini U10 po prvi puta na natjecanju ovakvoga ranga okušao se Toma Uhač u kategoriji do 30 kg međutim radi neiskustva gubi prvu borbu i ostaje bez mogućnosti daljnjeg natjecanja.

U uzrastu U12, do 34 kg nastupio je Anton Skoko koji također gubi prvu borbu i time ostaje bez plasmana. U težinskoj kategoriji do 42 kilograma srebrnu medalju osvojio je Paolo Krajcar. Finalnu borbu, Krajcar je izgubio u golden scoru kaznom za neaktivnost. U istoj težinskoj kategoriji, Delbianco Deni osvojio je brončanu medalju, a Šarić Dino ukupno peto mjesto. U kategoriji do 46 kg do trećeg mjesta je dogurao Stefano Scandale sa tri pobjede i jednim porazom.

Kod curica U12 Istarski borac je imao svoje dvije predstavnice. Do 40 kg Lucija Benčik je sa jednom pobjedom i dva poraza zauzela peto mjesto, dok je Ariana Perković u kategoriji do 44 kg sa dvije pobjede osvojila zlatnu medalju.

U uzrastu U14, u težinskoj kategoriji do 66 kilograma, Juraj Teković osvojio je zlatnu medalju. Tri pobjede ipponom prije isteka vremena ukupan je rezultat Tekovića. Drugu zlatnu medalju u ovom uzrastu osvojio je Odobašić Dino u kategoriji preko 66 kilograma, s ukupno tri pobjede. U težinskoj kategoriji do 42 kilograma, Luka Kotiga je nakon poraza u četvrtfinalu, kroz repasaž osigurao brončanu medalju. Sokolović David, u kategoriji do 46 kilograma zauzeo je pet mjesto, a Rojnić Miho u težinskoj kategoriji do 66 kilograma sedmo.

Što se curica tiče i u ovoj uzrasnoj kategoriji klub predstavljaju dvije djevojčice i to Nataša Cirak do 32 kg osvaja prvo mjesto i Lara Butković do 57 kg koja nakon prvog poraza ostaje bez plasmana.

U uzrastu U16, brončanu medalju osvojio je Dani Klačar do 42 kilograma. Nakon poraza od Ahmeta Mulalića (JK Sarajevo) u polufinalu, Klačar je u borbi za broncu taktički sačuvao minimalnu prednost do kraja borbe i zasluženo slavio. U kategoriji do 66 kilograma, Jakov Benčić zauzeo je sedmo mjesto.