NASLOVNICAISTRAGRADOVI I OPĆINECRNA KRONIKAHRVATSKAVAŠE VIJESTIGOSPODARSTVOKULTURASPORTSVIJETMAGAZINWEB KUHINJAZDRAV ŽIVOTTECHNOĐIR PO ISTRI

'Istrijani' zlato, srebro i bronca, Davor Komar i Melisa Osmanović prvaci Hrvatske

Objavljeno: 18.06.2017. | 22:01

Pošalji na:

PULA - Boćari/ice našeg kluba vratili su se danas s upravo odigranog otvorenog Ekipnog prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom, koje je održano u Zagrebu.

Zlato u paru bez ijedne izgubljene utakmice u kategoriji BC4, osvojili su članica našeg Kluba Melisa Osmanović i član Davor Komar. Komaru je to ujedno i 14. titula prvaka Hrvatske, a Melisi četvrta.

Srebro za 'Istrijanu' osvojila je tročlana ekipa našeg kluba u kategoriji BC1/BC2 u sastavu Zoran Peruško, Darko Frančišković i Dora Bašić, koji su u samom finalu izgubili zlato za jedan bod.

Brončani u paru u kategoriji BC3 bili si članica i član kluba, Samanta Lukšić i Krsto Kovačević.

U istoj kategoriji izvrsno četvrto mjesto zauzeli su članovi kluba Draško Bartolić i Damir Fatušić. U kategoriji BC4 zauzeli smo i četvrto i šesto mjesto u parovima. Četvrto mjesto osvojili su članica kluba Dubravka Jeromela i Lovro Jelavić, kojim je bronca 'utekla' za samo jedan bod, dok su šesto mjesto osvojili Branka Kostić i Danijela Uljatovska.

Prvenstvo se održavalo za tročlane ekipe u kategoriji BC1/BC2, parove u BC3 i parove u BC4 kategoriji. Naš je klub inače kao i dosadašnjih godina, bio najbrojniji klub ovog prvenstva s trinaest sportaša sudionika.

Prvenstvo je održano pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske, gospođe Kolinde Grabar Kitarović. Čestitamo parovima i ekipama 'Istrijane' i želimo im još mnogo sličnih, ali i naravno, još boljih rezultata! Iskreno zahvaljujemo Gradu Pula, Sportskoj zajednici Grada Pule, Sportskoj zajednici Istarske županije i Društvu distrofičara Istre, na bezrezervnoj pomoći i potpori, za pripreme i sudjelovanje na Ekipnom prvenstvu.

Što se tiče daljnjih međunarodnih natjecanja, Davor Komar i Melisa Osmanović, kao članovi Hrvatske boćarske reprezentacije već za dva tjedna odlaze na međunarodno prvenstvu u poljskom Poznanu, dok u rujnu putuju u američki Kanzas na otvoreni Svjetski kup, te zatim na Europsko prvenstvo u Portugal, u mjesecu listopadu. Ovogodišnji cilj sudjelovanja na Međunarodnim prvenstvima je skupljanje bodova za sudjelovanje na Svjetskom prvenstvu u boćanju za osobe s invaliditetom 2018. godine u Liverpoolu, čime se otvara velika mogućnost direktnog plasmana na Paraolimpijske igre 2020. godine u Tokiju, kojemu se s velikim veseljem nadamo. Inače se naš klub i ove godine priprema i za domaćinstvo završnog 4. kola prvenstva Hrvatske pojedinačno u boćanju za osobe s invaliditetom, koje će se održati 18. studenog u Puli.

Tijekom 2017. godine sudjelovati ćemo inače na sveukupno 16 prvenstva. Više o svemu možete pogledati na internet stranici našeg Kluba – www.istrijana.hr. (BKOSIŽ 'ISTRIJANA')