NASLOVNICAISTRAGRADOVI I OPĆINECRNA KRONIKAHRVATSKAVAŠE VIJESTIGOSPODARSTVOKULTURASPORTSVIJETMAGAZINWEB KUHINJAZDRAV ŽIVOTTECHNOĐIR PO ISTRI

Hrvatska - Grčka 4-1

Objavljeno: 09.11.2017. | 23:36

Zadnja izmjena: 10.11.2017. | 07:24

Pošalji na:

U prvom susretu dodatnih kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, hrvatska nogometna reprezentacija je na rasprodanom stadionu Maksimir pobijedila Grčku 4-1 načinivši veliki korak prema plasmanu na World Cup.

Golove za Hrvatsku zabili su Luka Modrić (13-11m), Nikola Kalinić (19), Ivan Perišić (33) i Andrej Kramarić (49), dok je pogodak za goste zabio Sokratis Papastathopoulos (30).

Uzvratna utakmica je 12. studenog na stadionu Georgios Karaiskakis u Pireju.

'Vatreni' su poveli u 13. minuti nakon velike pogreške grčkog vratara Orestisa Karnezisa kojem je prvo lopta pobjegla, a potom je oborio Nikolu Kalinića skrivivši kazneni udarac. Jedanaesterac je sigurno realizirao Modrić. Samo šest minuta kasnije bilo je 2-0. Strinić je sjajno ubacio s lijeve strane, a Kalinić zabio petom kraj zbunjene grčke obrane.

Grci su smanjili u 30. minuti nakon ubačaja iz kornera, a glavom je zabio grčki kapetan Papastathopoulos. Srećom, grčka radost kratko je trajala. Tri minute kasnije Hrvatska je uzvratila. Vrsaljko je ubacio, a Perišić zabio glavom nakon sjajnog skoka na drugoj vratnici.

Čudesno izdanje hrvatske reprezentacije nastavljeno je i u nastavku. Već u 49. minuti zabili smo i četvrti pogodak i to nakon još jednog grčkog poklona. Stafylidis je s pet metara prsima vraćao loptu svom golmanu, ali je Vrsaljko presjekao njegovo dodavanje, a u nastavku akcije Kramarić je pogodio iz blizine.

Posljednji put Grčka je primila četiri gola od Njemačke u porazu 2-4 na EURO-u 2012. godine.

Hrvatska lovi svoje peto svjetsko prvenstvo, a od proglašenja neovisnosti propustili smo tek World Cup u Južnoj Africi 2010. godine, dok su Grci do sada bili na tri svjetska prvenstva pri čemu na dva posljednja u Južnoj Africi i Brazilu.

Modrić: Bila bi tragedija da ovo upropastimo

"Ne smijemo ovo propustiti, 4-1 je stvarno veliki rezultat i bila bi tragedija da ovo propustimo", rekao je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije u izjavi za Hrvatsku televiziju nakon prve utakmice doigravanja za mjesto na Svjetskom prvenstvu 2018. u kojoj je naša momčad potpuno nadigrala Grčku i stvorila tri pogotka prednosti za uzvrat u Pireju.

"Odigrali smo vrhunsku utakmicu i presretni smo zbog rezultata. Šteta za gol koji smo primili, praktično iz njihovog prvog udarca na gol. Mogli smo i mi još koji pogodak postići, ali nećemo se buniti. Da nam je netko ponudio 4-1 prije utakmice, sigurno bismo to prihvatili", rekao je Luka Modrić te dodao:

"Ne smijemo pasti u euforiju. Napravili smo tek pola posla, jer 4-1 je veliki rezultat, ali zna biti varljiv, ako ne odigramo kao u Zagrebu. Moramo se dobro odmoriti i odigrati još jednu ovakvu, veliku utakmicu."

Kako bi tako uistinu bilo i kako bi Hrvatska u nedjelju u Pireju slavila plasman u Rusiju, pobrinut će se i staloženi izbornik Zlatko Dalić.

"Ovo je samo prvo poluvrijeme. Ne smijemo se opustiti. U Grčku idemo kao da je 0-0. Ne dam se navući na tanak led i pomisliti da je gotovo. Ništa nije gotovo. Znam da je sad euforija, ali euforija ne pobjeđuje", izjavio je Zlatko Dalić za HRT te nakon čestitke igračima na sjajnoj utakmici uputio zahvalu i navijačima:

"Hvala im, bili su naš 12. igrač i bili su strpljivi, baš kao i igrači na terenu. Kad cijela Hrvatska stane iza nas, onda ne možeš igrati slabo."