U subotu je prva ekipa RK Poreča gostovala u Vinkovcima kod domaćina RK Spačve. Prvo poluvrijeme otvorili su bolje Porečani, te u dva navrata imali i tri gola prednosti ( 1:4 i 2:5), no prednost porečkih rukometaša trajala je do 16. minute kada Vinkovčani poravnavaju na 7:7, a na odmor se odlazi pri rezultatu 12:12.

Drugo poluvrijeme igralo se praktički gol za gol do 47. minute, kada je na semaforu bio zadnji izjednačeni rezultat utakmice, 21:21. Nakon toga vinkovački rukometaši rade seriju 5:0 i odvajaju se, a susret završava rezultatom 28:24 u korist domaćina.

Ovom pobjedom vinkovačka Spačva izjednačila se sa Porečom po broju bodova, ali Porečani zbog bolje  gol razlike iz međusobnih susreta zadržavaju 4. mjesto na tablici Paket 24. Premijer lige, koje vodi u " gornji dom " i igranje "Lige za Prvaka", ali do tada treba još odigrati dva kola.

U redovima RK Poreča, valja istaknuti Ivana Filipovića, koji je postigao 7 pogodaka, dok su kapetan Matija Rađaković i ljevoruki Filip Perić postigli svaki po 6 pogodaka.

Kod domaćina, Dario Raguž zabio je 8 golova, jedan manje dao je Marko Nađ, a stopostotan sa 6 pogodaka  bio je Rene Mihaljević.

16. kolo Paket 24 Premijer lige RK Spačva – RK Poreč 28:24(12:12)

RK Spačva: Ćirović (7+1), Jurić, Maroš, Nađ 7, Vašarević, Vignjević 2, Blašković, Pašagić (0+1), Marić 1, Vukušić 1, Antunović, Raguž 4+4, Mihaljević 6, Bolanča 1, Božić 2. Isključenja: 4 minute (Vignjević 4)

RK Poreč: Muranović, Sakić 1, Mataija 1, Medved, Thoss 2, Čipraka, Perić 3+3, Radojković, Petrov, Ćopić (2+2), Filipović 7, Rađaković 3+3, Moslavac, Zujić. Isključenja: 8 minuta (Petrov 2, Mataija 2, Thoss 2, Zujić 2)