U umaškoj dvorani Stella Maris igrao se je od početka do kraja utakmice pravi istarski derbi, u kojem niti jedna ekipa nije imala prednost veću od dva gola, a na kraju susreta semafor je pokazivao 31:31 i ekipe su podijelile bodove.

U redovima RK Poreča, protivničku mrežu najviše puta je pogodio Tim Thoss koji je zabio 7 pogodaka, a pratio ga je Ivan Filipović sa 6 lopti pospremljenih u gol Umageža, dok su Marin Sakić i Luka Moslavac postigli 4 pogotka sa stotpostotnim učinkom.

U protivničkoj ekipi najviše se istakao iskusni Igor Vujić koji je u mrežu Porečana pospremio 8 lopti.

14. kolo Paket 24 Premijer lige MRK Umag – RK Poreč 31:31 (15:14)

MRK Umag: Lučin F.(5+1), Buvinić 5, Krupić, Vukotić, Gavran, Bošnjak 4, Ružić, Majić 3, Stapar, Glavaš 4+1, Milinković, Maros, Matijević(2), Čirjak 1, Sinčić 5, Vujić 6+2 Isključenja: 6 minuta (Majić 2, Čirjak 2, Sinčić 2)

RK Poreč: Muranović, Sakić 4, Mataija 1, Medved, Lugar, Thoss 7, Perić 4+1, Radojković, Petrov, Ćopić (4+2), Filipović 6, Rađaković 1+2, Plovanić, Moslavac 4, Zujić 1 Isključenja: 10 minuta (Petrov 4, Sakić 4, Perić 2)

Sa osvojenim bodom iz Umaga, rukometaši Dinka Đankovića pomakli su se za jedno mjesto na tablici, pa su sada odmah iza zagrebačke Dubrave na 3., mjestu tablice Paket 24 Premijer lige.