Pomlađena ekipa košarkaša Stoja sastavljena od juniora i kadeta upisala je pobjedu u odigranom susretu 13. kola A2 Lige Zapad u kojem su uvjerljivo savladali goste sa Malog Lošinja se konačnih + 40 koševa prednosti.

Trener domaćina Vladimir Korošec u ovom susretu odlučio je na klupi odmoriti jedina tri prava seniora (Nino Dasko, Matija Čakarić i Marin Đugum), te dati priliku mlađim igračima, a koji su opravdali povjerenje trenera te odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su već u prvoj četvrtini ostvarili prednost od desetak koševa prednosti i istu do kraja utakmice samo povećavali.

U ovom susretu svoje prve seniorske minute odigrali su tek ulazni kadeti (2004. godište) Tomislav Šimac, Pavao Turić i Dino Blažević, te pokazali da su spremni za velike stvari i da se na njih može svakako računati u budućnosti kluba.

Kod ekipe Stoje najefikasniji bili su Filip Gustovarac koji je postigao 21 poen, te debitant Dino Blažević koji je ubacio 18 poena.

Ekipu Jadranke predvodio je iskusni Herenda sa 17 postignutih koševa.

U slijedećem kolu u subotu 08. veljače 2020. godine košarkaši Stoje gostuju u Karlovcu protiv ekipe Šanca.

A2 Liga Zapad, 13. kolo: STOJA – JADRANKA Mali Lošinj 91:51 (19:09) (26:15) (29:12) (17:15)

Pula, 31.01.2020. Dvorana ŠSD Stoja, Suci: Hadžić, Terlević i Đuraki