Jučer (utorak) su rukometaši Dinka Đankovića odigrali odgođenu utakmicu 4. Kola Paket 24 Premijer lige u dvorani SC Zamet u Rijeci i upisali poraz 23:18.

Izgleda da je gust raspored igranja EHF kupa i Paket 24 Premijer lige, te putovanje u Francusku ostavilo traga na porečkim rukometašima, jer sinoć u Rijeci nisu odigrali utakmicu kakvu smo navikli gledati od njih. Brzi napad s puno kombinatorike i čvrsta obrana su igra kakvu Đankovićevi rukometaši igraju, ali je u utakmici protiv Zameta to sve bilo malo sporije, zasigurno zbog teške utakmice 2. Kola EHF kupa odigrane prije tri dana u Poreč protiv jake ekipe PAUC handball iz farncuskog Aixa.

Mlada ekipa Zameta iskoristila je umor porečkih rukometaša i upisala dva boda na konto tablice Paket 24 Premijer lige.

Bolje je krenula riječka ekipa i povela u 15. minuti sa 6:2, ali se Porečani uspijevaji vratiti, pa i povesti u 27. minuti sa 8:9, ali do kraja prvog poluvremena Zamećani rade seriju 3:0 i zaključuju prvopoluvrijeme rezultatom 11:9.

U drugom poluvremenu porečki rukometaši izjednačuju u 53. minuti na 17:17, ali do kraja utakmice Zamećani su zabili 6 golova, a Porečani 1 tako da utakmica završava rezultatom 23:18.

Kod domaćina najprecizniji je bio Matija Starčević sa 9 pogodaka, dok je  kod Porečana Marin Sakić 5 puta pogodio mrežu RK Zameta, a Filip Perić jedan put manje.

4. kolo Paket 24 Premijer lige

RK Zamet – RK Poreč 23:18(11:9)

RK Zamet: Mozetić 2, Gregurević, Njegovan 5, Jeličić, Šehić, Sorić, Zarev T. 2, Bogosavljev, Viskić, Samardžić, Mrakovčić 1, Koler, Starčević 9, Martinović 2+2, Načinović
Isključenja: 12 minute (Koler 4, Njegovan 2, Zarev 2, Mrakovčić 2, Starčević 2)

RK Poreč: Muranović, Sakić 5, Mataija, Medved 2, Lugar, Thoss 3, Čipraka, Perić 4, Ševo, Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 0+2, Moslavac 1, Subotić, Zujić
Isključenja: 8 minuta (Moslavac 4, Perić 2, Sakić 2)

nedjelju 20.10.2019. RK Poreču u goste dolaze rukometaši MRK Umaga na vječiti istarski derbi, koji će se u sklopu 5. kola Paket 24 Premijer lige odigrati na parketu Velog Jože s početkom u 19:00.