Od subote 20. travnja do ponedjeljka 22. travnja održan je 12. po redu međunarodni rukometni Uskršnji turnir Labin 2019 na kojem je ove godine sudjelovalo 16 ekipa podjeljenih u 4 skupine; U18, U16 i U14 za dječake te U16 za djevojke. U tri dana, koliko je trajao turnir, odigrano je ukupno 40 utakmica a na turnir su sudjelovale ekipe iz Slovačke, Italije, Njemačke i Hrvatske; JSG Further Land (GER), Arci Ravarino (ITA), MRK Kozala, RK Arena Pula, RK Veruda, RK Rudan Labin u muškoj te JSG Further Land (GER), ŽRK Rudar, MŠO Šturovo (SLO) i ŽRK Arena u ženskoj kategoriji.

Prvi i drugi dan turnira odigravale su se utakmice po skupinama da bi ovisno o poretku u skupini završni dan turnira bile odigrane utakmice za plasman. U završnom danu imali smo priliku vidjeti tri uzbudljiva finala gdje se do zadnje minute utakmice nije znao pobjednik. Tako je u drugom odigranom finalu u kategoriji U16 za dječake RK Rudan Labin pobjedio MRK Kozalu sa golom mladog Frankovića 3 sekunde do kraja utakmice za rezultat 16-15. U finalu U16 za djevojke pobjedu je odnesla ekipa iz njemačke JSG Further Land tako što su bile bolje od ŽRK Rudar rezultatom 12-10 koji se isto tako krojio do zadnjih minuta utakmice. U posljednjem finalu, onom najiščekivanijem u kategoriji  U18 za dječake susrele su se dvije domaće momčadi, RK Arena Pula i MRK Kozala. Oni koji su se našli na tribinama mogli su uživati u potezima mladog Petrovića iz RK Arena Pula te mladog Brauta iz MRK Kozale koji su predvodili svoje momčadi odličnom igrom. U triler završnici pobjedu je na kraju upisala momčad iz Rijeke rezultatom 23-22.

U nastavku vam donosimo pobjednike turnira u pojedinim kategorijama te plasman ostalih ekipa.