U subotu 23.02.2019. u Velom Jože prva ekipa RK Poreča odigrala je utakmicu 16. kola Premiijer lige protiv ekipe RK Zamet i zasluženo slavila.

Iako su rukometaši Dinka Đankovića već prošlo kolo osigurali igranje u Ligi za prvaka nisu se opustili i u utakmici protiv Zameta od samog početka su krenuli ozbiljno, tako da je već u 13. minuti semafor pokazivao 6:2, a na poluvrijeme se otišlo s istom razlikom od +4 gola za Porečane 14:10.

U drugom poluvremenu su Đankovićevi rukometaši dodali još malo gasa, pa je u par navrata bilo i +7 za domaći tim, što Đanković korsiti kako bi dao šansu i dečkima koji imaju malu minutažu, te utakmicu sigurno privode kraju do konačnih 28:24.

U ekipi RK Poreča istaknuli su se: Vedran Mataija, koji je upisao 6 pogodaka i 5 asistencija, kapetan Matija Rađaković koji je zabio samo jedan gol manje, dok su 4 lopte u mrežu protivnika pospremili Gianfranco Pribetić i Leonardo Žagar. U odličnoj formi je i vratar Denis Karić, koji je završio utakmicu sa 38% obranjenih udaraca (12/32).

Odgovorili su svojom igrom i pobjedom u ovoj utakmici na najbolji način porečki rukometaši svim kreatorima zavjere koji su po internetu širili vijesti da će Poreč pustiti utakmicu kako bi Zametu olakšali put do 4. mjesta koje vodi u Ligu za prvaka.

Subota 23.02.2019. 19:00 dvorana Veli Jože,6. kolo Premijer lige

RK Poreč - RK Zamet 28:24(14:10)

RK Poreč: Popović, Muranović, Sakić 3, Mataija 6, Medved, Thoss 3, Čipraka, Pribetić 4, Ševo, Petrov 1, Žagar 4, Filipović 2, Mišić, Rađaković 1+4, Karić (11+1), Domić.

RK Zamet: Lučin F. (6)+1, Dunato, Mozetič, Grgurević, Lučin T. 1, Njegovan, Jeličić, Sorić (2), Babić 4, Mrakovčić 1, Glavaš 3+4, Starčević 4, Martinović, Načinović 6.

Isključenja:
RK Poreč
 - 8 minuta: Petrov 4, Sakić 4
RK Zamet - 10 minuta: Lučin 6, Stračević 2, Načinović 2

Sljedeću utakmicu prve ekipe RK Poreča moći ćete pogledati u Velom Jože već u subotu 02.03.2019., kada u 17. kolu Premijer lige dočekuju ekipu RK Spačve iz Vinkovaca.

Prije toga već u srijedu 27.02.2019. Đankovičevi rukometaši putuju u Vidovec, gdje će protiv ekipe RK Vidovec odigrati 1/8 finala kupa Hrvatske.