Prva ekipa RK Poreča odigrala je u Labinu 15. kolo Premijer lige protiv RK Rudan Labin i pobjedom 27:25 potvrdila igranje "Lige za prvaka", protekle subote.

U Labinu su se susrele dvije najbolje obrane Premijer lige, ali su Đankovičevi rukometaši potvrdili da su ipak najbolja obrana u ligi, te da imaju raznovrsna riješenja u napadu kojima Labinjani nisu mogli stati na kraj.

U polovini prvog poluvremena Porečani odlaze na 3 gola prednosti, a do kraja prvog poluvremena su tu prednost povečali na +5 golova, pa se na odmor otišlo rezultatom 9:14.
Više manje tu prednost drže do sredine drugog poluvremena, kada rukometaši iz Labina polako počinju sustizati porečke rukometaše, pa u jako uzbudljivoj završnici utakmice čak i izjednačuju na 25:25.

Bila je tada prepuna dvorana na nogama, a domaći navijači su očekivali preokret i pobjedu, ali tada "motor " porečke ekipe Vedran Mataija zabija za 25:26, a u napadu Labina postavlja se odlično u obrani i iznuđuje prekršaj u napadu.

U zadnjih 25 sekundi utakmice Poreč je imao napad, a Labinjani su presingom stvorili rupe u obrani, što koristi Sakić i zabija za konačnih 25:27 za Poreč i moglo je početi slavlje porečkih rukometaša zajedno sa 80ak navijača koji su im došli pomoći na teško gostovanje u Labinu.

Kod Porečana su Tim Thoss Ivan Filipović zabili po pet golova, a Vedran MataijaMarin Sakić i Gianfranco Pribetić zabili su po gol manje.

SC Franko Mileta Labin, 15. kolo Premijer lige

Nedjelja 17.02.2019. 20:00

RK Rudan Labin - RK Poreč 25:27(9:14)

RK Rudan Labin: Vlačić, Derossi, Dukić, Mileta 4+4, Gajica, Lovrinović 2, Šehić, Juričić, Ratkajec 5, Miličević 1, Bučaj 1, Kostić, Ćopić (8+2), Griparić, Marić 8, Puljić

RK Poreč: Popović, Muranović, Sakić 3+1, Mataija 4, Medved, Thoss 5, Štifanić, Pribetić 4, Perić 2+1, Ševo, Petrov, Žagar, Filipović 5, Mišić, Rađaković 2, Karić (6)

Isključenja:
RK Rudan Labin - 8 minuta:Vlačić 2, Lovrinović 2, Kostić 2, Puljić 2
RK Poreč - 8 minuta: Pribetić 4, Sakić 2, Filipović 2

16. kolu Premijer lige RK Poreč na domaćem parketu Velog Jože dočekuje ekipu RK Zameta koja je sa još 4 ekipe u lovu na 4. mjesto koje vodi u Ligu za prvaka.

Utakmica je na rasporedu u subotu 23.02.2019. u 19:00, a prijenos uživo će biti na Planet Sport TV-u.