Boćari 'Istrijane', vratili su se sa upravo odigranog otvorenog Ekipnog prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom, koje je održano u Zagrebu sa međunarodnim sudjelovanjem, u subotu 21. travnja 2018. godine.

Po peti puta, zlato u paru bez ijedne izgubljene utakmice u kategoriji BC4, osvojili su članica našeg Kluba Melisa Osmanović i član Davor Komar. Komaru je to ujedno i 17 ukupna titula prvaka Hrvatske, a Melisi peta ukupna.

Zlato za 'Istrijanu', također bez ijedne izgubljene utakmice u Istru je donijela tročlana ekipa našeg Kluba u kategoriji BC1/BC2 u sastavu Milorad Kružić, Darko Frančišković i Dora Bašić.

Broncu za 'Istrijanu' u kategoriji BC3 osvojili su članica i član Kluba, Samanta Lukšić i Draško Bartolić.

Na natjecanju je bila još i tročlana ekipa 'Istrijane' u BC1/BC2 kategoriji u sastavu Zoran Peruško, Denis Jakus i Luka Wagner, koja je zauzela izvrsno četvrto mjesto u ukupnom poretku.

'Istrijana' je osvojila i prijelazni pehar ekipnog prvaka Hrvatske, i to po drugi puta.