Mladi supetarski atletičar Petar Bratulić jučer je osvojio srebrnu medalju na Prvenstvu Hrvatske na 10.000 metara koje je održano u Zadru.

Rezultat je novi osobni rekord 31:01,00 što je dobra uvertira u početak ljetne atletske sezone koja će ove godine obilovat s puno velikih natjecanja.

Ostvareni rezultat je pokazatelj da će Petar ubrzo trčati i blizu 30 minuta, ali i najava novoga mlađe seniorskog rekorda na 10 kilometara na cesti - najesen.

Petar je ove godine već pobijedio na ekipnom prvenstvu države u krosu te osvojio srebro i broncu u trkama na 3000 metara na dvoranskom i kružnom prvenstvu Hrvatske.

Prošlu godinu je završio s rekordom države za mlađe seniore na 10 kilometara na cesti, naslovom seniorskog prvaka Hrvatske na 5000 metara, osobnim rekordima od 3000 metara do polumaratona, petnaestak medalja na državnim natjecanjima, a uspješno je sudjelovao na Europskom prvenstvu u krosu i Balkanskim atletskim igrama. Petar nastupa za AK Agram iz Zagreba.