Natjecatelji medulinske "Mladosti" nastupili su na 2. Utrci Kupa Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju koje se održalo u Sisku. RSK "Mladost" Medulin nastupio je u sastavu: Mario Gortan, Ema Ivetić, Luka Bernobić, Meri Bernobić, Martina Pekica, Teo Dobran, Toni Pekica, Ana Jerković, Valentina Cafolla, Marta Gortan, Mateo Biletić, Mihael Botić, Dobran Denis, Lean Osmanović, Luka Vasilić, Barbara Matika i Luka Bohač. Na drugoj utrci plivale su se discipline 100 i 1500 plivanje perajama, 400 brzinsko ronjenje, 50 i 100 bifin i 4x200 plivanje perajama.

Seniorka Valentina Cafolla osvojila je prvo mjesto u disciplinama 100 bifin i 1500 plivanje perajama. Među djevojčicama na 50 i 100 bf Barbara Matika je bila prva, a Marta Gortan treća. Na 100 pp Barbara je među mlađim kadetkinjama bila druga, a među djevojčicama prva dok je Marta među djevojčicama druga. Mihael Botić je zauzeo drugo mjesto na 100 pp i 100 bf među dječacima. Mateo Biletić je među mlađim juniorima bio prvi na 400 brzinsko ronjenje. Denis Dobran je među veteranima osvojio drugo mjesto na 100 pp i prvo na 50 i 100 bf. Mario Gortan je na 400 br bio treći apsolutno dok je među juniorima pobijedio. Juniorka Ema Ivetić osvojila je apsolutno drugo mjesto u disciplini 400 br i 1500 pp dok je među juniorkama bila prva. Ana Jerković zauzela je treće mjesto apsolutno na 400 br. Martina Pekica je zauzela drugo mjesto u disciplinama 100 i 1500 pp među kadetkinjama. Luka Bohač je među mlađim juniorima na 1500 pp bio drugi.

U štafeti 4x200 pp muška juniorska štafeta Mladosti u sastavu Biletić, Osmanović, Bohač, Gortan doplivala je do prvog mjesta, a kadetska štafeta u sastavu Pekica, Dobran, Botić, Vasilić drugog mjesta.

Natjecateljica Valentina Cafolla sjajnom utrkom na 1500 pp postigla je dovoljan broj bodova za ulazak na popis reprezentativaca Hrvatske koji će nastupiti na Svjetskom prvenstvu u plivanju perajama i brzinskom ronjenju koje se održava u Beogradu od 14.-21.07.2018. Valentina Cafolla i Ema Ivetić nastupiti će na Svjetskim kupovima u Lignanu i Leipzigu u sljedećih mjesec dana.